Dünya Kahveleri Nedir?

Soğuk Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Dünya Kahveleri Nedir?

1100 sene önce Etiyopya’da başlamakta olan kahvenin yolculuğu günümüzde her köşe başında açılan kahve satış mağazalarında devam etmektedir. Kahve çekirdekleri yüksek rakım ve tropik iklim özelliklerinde üretilmektedir. Dünya kahveleri sürekli olarak beğeni toplamakta olan eşsiz lezzetleri bünyesinde barındırmaktadır.

Dünya Kahveleri Çeşitleri Nelerdir?

Dünya kahvelerinin günümüzde birçok farklı şekilde pişirme ve sunum şekli bulunmaktadır. Bunları genel olarak incelemek gerekirse;

Brezilya Kahvesi

Bilinen 150 yıldır en büyük kahve üreticisi unvanını taşımakta olan Brezilya, dünya genelinde yer alan tüm kahvelerin üçte birini üretmektedir. Hafif üretim teknikleri ile daha lezzetli olan Brezilya Kahvesi, ağızda fındığı ve bitter çikolatayı andırmakta olan bir tat bırakmaktadır.

Kosta Rika Kahvesi

Orta Amerika’nın önde gelen en önemli kahvelerden birisi olan Kosta Rika’dan gelmektedir. Kosta Rika kahvesinin keskin asiditesi her yudumda kendini hissettirmekte ve tatlı bir aromaya sahip olmaktadır. Genel olarak küçük çiftliklerde yetiştirilmekte olan Kosta Rika kahvesinin lezzeti de üretim aşamasındaki süreçlerden kaynaklanmaktadır.

Guatemala Kahvesi

Guatemala kahvesi, Guatemala bölgesinin volkanik toprakları ve dağlık arazisi, kahve çekirdeklerinin daha sert bir yapıda olmasını sağlamakta ve bundan ötürü aromasını da bünyesinde tutmaktadır. Guatemala kahvesinde tütsülenen ve baharatlı bir tat alan kahve severler, bu kahve türünü fazlası ile beğenmektedir.

Peru Kahvesi

Yumuşak içim özelliği olan Peru kahvesi; karamel ve tarçın notalarına sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kahvenin türü kahve severler için iyi bir seçenek olarak bilinmektedir.

Kolombiya Kahvesi

Dünyanın en önde gelen kahve üreticilerinden olan Kolombiya hem dengeli hem de tatlı bir aromaya sahip kahve çekirdeklerinden oluşmaktadır.

Honduras Kahvesi

Orta Amerika’nın en büyük kahve üreticisi firma olan Honduras, zengin toprakları ile sürdürülebilen tarım açısından fazlası ile şanslı alanlar arasında yer almaktadır. Karamelimsi ve yumuşak bir tada sahip olan Honduras kahvesi tüm gün içmek için önerilen kahveler arasında yer almaktadır.

Endonezya Kahvesi

Endonezya kahvesinin tadı topraksı, çikolatalı, baharatlı ve fındık içeriğine sahip aromaya sahiptir. Endonezya kahvesi; 20’den fazla arabica kahve çeşidine ev sahipliği yapmaktadır.

Papua Yeni Gine Kahvesi

Papua yeni gine kahvesi, toprak notları barındırmakta olan ve meyve aroması taşımakta olan bu tür kahve değişik aromaları bünyesinde barındırmaktadır.

Dünya Kahveleri Fiyatları

Dünya kahveleri fiyatları, günümüzde kahve çekirdeklerinin ithal olarak gelmesi ve bir takım işlemlerden geçmesi ile beraber farklı fiyatlarda sunulabilmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Scan the code