Özel Kahveler

Gösterilen sonuç sayısı: 2

Özel Kahveler Nedir?

Günümüzde tercih edilen ve tüketilen birçok farklı özel kahve bulunmaktadır. Özel kahveler çeşitli ülkelerce üretilen ya da pişirme yöntemleri tarif edilen kahveler arasında yer almaktadır.

Özel Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Özel kahvelerinin günümüzde birçok farklı şekilde pişirme ve sunum şekli bulunmaktadır. Bunları genel olarak incelemek gerekirse;

Arabica Kahve

Genel olarak lezzet açısından üstün kabul edilen Arabica Kahve aroma olarak yumuşak ve tatlı bir aromaya sahip olmaktadır. Uluslararası Kahve Örgütü’ne göre dünya üzerindeki kahve üretiminin %60’dan fazlası Arabica yetiştiricileri tarafından sağlanmaktadır. Tüm kahvelerin tarihini başlatmakta olan çekirdek türü olarak bilinmektedir. Arabica kahve çekirdeklerinin en yaygın olan iki çeşidi bulunmaktadır. Yeni Dünya’nın orijinal kahvesi olarak kabul edilmektedir. Arabica kahve çekirdekleri fazlası ile değerli ve oldukça yüksek kaliteli üretimlere sahip olmaktadır.

Robusta Kahve

Coffea Canephora’nın en yaygın türü olarak bilinmekte olan bu kahve türünün lezzeti daha az rafine olarak bilinmektedir. Robusta kahve türü yaygın olarak tercih edilmektedir. Robusta’nın yüksek miktardaki kafeinin, klorojenik asitler ile beraber, bitkinin zararlıları ve hastalıkları savuşturmak için kendini korumakta olan mekanizmanın sonucu olduğuna inanmaktadır.

Espresso

1900’lü yılların başında İtalyan’ların keşfedip dünyaya tanıtmış olduğu, basınç gücü üzerinden faydalanarak yapılan hızlı kahve demleme yöntemlerinden oluşmaktadır. Küçük porsiyonlarda servis edilir ve oldukça sert bir tada sahip olmaktadır. Yoğun bir kıvama sahip olan Espresso, aroması zengin ve miligram başına düşen kafein miktarı yüksek olmaktadır.

Granür Kahve

Granür kahve hazır kahve olarak bilinmektedir. Sıcak su ile aynı fincan boşluğunda çözülen bir yapısı olan granür kahve, kahve çekirdeklerinin taneciklere ayrılması ile beraber meydana gelmektedir. Granür kahve instant kahve ismi ile de bilinmektedir. Paketler halinde ve kavanozlar ile satışa sunulmakta olan bu kahve, birçok içecek ürünü ile beraber sunulmaktadır. Kahve çekirdeklerinin suyunu kaybetmesi ve granül kahveyi meydana getirmektedir.

Özel Kahve Fiyatları

Özel kahve fiyatları, günümüzde kahve çekirdeklerinin ithal olarak gelmesi ve bir takım işlemlerden geçmesi ile beraber farklı fiyatlarda sunulabilmektedir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Scan the code